ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
01.08.16 20:43 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACIBEKTAŞ’TA, BİR YANDAN KANALİZASYON ALT YAPISI YENİLENİRKEN, BİR YANDAN DA BAZI YOLLARIN PARKE TAŞLA KAPLANMASI VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜLÜYOR. ÇİLEHANE KÖPRÜLÜ KAVŞAK YAPIMIDA HIZLA DEVAM EDİYOR.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Yatırım Koordinasyon Dairesi tarafından 01.10.2015 tarihinde ihalesi yapılan ve  Sürekli İnş. Tic. ve San. Ltd. Şirketinin yüklenicisi olduğu Hacıbektaş kanalizasyon yapım işi ile, Hacıbektaş’ın tüm kanalizasyon alt yapısının yenilenmesi hedeflenmektedir. İlbank A.Ş tarafından sağlanan katkı ile yapılacak işin sözleşme bedeli 10.835,045,00 TL dir. Yüklenici firma ile 09.03.2016 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. 06.06.2016 tarihinde yapılan törenle işe başlanmış, işin bitim tarihi olarak 12.11.2017 tarihi öngörülmüştür. Hacıbektaş’lılar  kanalizasyon inşaatı bitene kadar çamurlu ve tozlu yollara katlanmak zorunda kalacaklar.

 

Bir yandan da, Hacıbektaş’ta bazı yolların parke taşla kaplanması ve kaldırım yapımı sürüyor. Kartal Belediyesinin katkılarıyla Karahöyük Sokak, Çelik Bilek Sokak, Halk Eğitim Müdürlüğünün (eski Cumhuriyet İlköğretim Okulu) altından geçen sokağın parke taşla kaplanması bitirilmiş, Şehit Zafer Akpınarlı Sokakda ise çalışma parke taş döşemesi devam etmektedir. Hacıbektaş’a Kırşehir istikametindeki caddede yapılan kaldırım çalışması ise Kartal Belediyesinin katkıları ile yapılmaktadır.

 

Diğer yandan ise, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından 2015 yılında ihalesi yapılan Çilehane kavşak ve köprü yapım işine, 2016 Nisan ayı ortasında başlanmıştı. Çilehane kavşak ve köprü yapım işi de hızlı bir şekilde ilerlemektedir.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.