ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
25.05.16 19:59 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

VAN’DA ASKERİ ARACIN GEÇİŞİ SIRASINDA YOLA TUZAKLANAN BOMBANIN PATLATILMASIYLA ŞEHİT OLAN UZMAN ÇAVUŞ EMRE TÜRKMEN, HACIBEKTAŞ’TA YAPILAN TÖRENLE İZ BIRAKAN AYDINLAR MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLDİ.


Basında yer alan haberlere göre, PKK’lıların 24.05.2016 günü saat 13.00 sıralarında, Van’ın Çaldıran ve Ağrı’nın Doğubayazıt ilçeleri arasındaki karayolunu keserek, Tendürek Dağı eteklerindeki Soğuksu bölgesinde çoğu tır olan 12 aracı yaktılar. Bölgeye askeri birlikler sevk edildi ve helikopter destekli operasyon başlatıldı. Saat 17.00 da bölgeye giden zırhlı askeri aracın geçişi sırasında, yola önceden tuzaklanan patlayıcıyı, uzaktan kumandayla infilak ettirdiler. Sonrada roketatarla saldırdılar. Araçta bulunan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur, Astsubay İbrahim Tıraş, jandarma uzman çavuşlar Emre Türkmen, Murat Sarıgül ve Ferdullah Kaygusuz şehit oldu. Biri ağır iki asker de yaralandı. Yaralı askerlerden Astsubay Murat Demirci’nin de şehit olmasıyla şehit sayısı altıya yükseldi.

Jandarma Uzman Çavuş Emre Türkmen'in şehit olduğu haberi, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde yaşayan babası Emin Türkmen ve annesi Zöhre Türkmen'e, İlçe Jandarma Komutanı tarafından verildi. 9 ay önce göreve başlayan Emre Türkmen, 15 gün önce nikahlanmış ve Temmuz ayında düğün yapmaya hazırlanıyordu.

Hacıbektaş’ta yapılan tören Çilehane’deki meydanda yapıldı. Tören, şehit uzman çavuş Emre Türkmen’in naaşının evinden alınarak Çilehane’ye getirilmesi ile saat 14.00 da başladı. Saygı duruşu ve cenaze namazı sonrasında, Emre Türkmen’in özgeçmişi okundu. Yapılan tören sonrasında, Çilehane tepesinde bulunan “İz Bırakan Aydınlar Mezarlığında” İlhan Selçuk, Turhan Selçuk ve Fikret Otyam’ ın yanına defnedildi.Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.