ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
12.10.15 15:45 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

10 EKİM ANKARA KATLİAMI, TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ HACIBEKTAŞ'TA DA YÜRÜYÜŞ VE BASIN AÇIKLAMASI İLE PROTESTO EDİLDİ.


DİSK, KESK, TMMOB, TTB, pek çok siyasi parti ve derneğin desteği ile 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara'da düzenlenmesi planlanan 'Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi' için, Türkiye'nin dört bir yanından gelen kalabalıkların toplandığı Ankara Garı önünde, halaylar çekilip barış türküleri söylenirken üç saniye arayla patlayan iki bomba 97 kişinin ölümü ve 250'ye yakın kişinin yaralanmasına yol açmıştı.

Acı ve öfkeyle karşılanan saldırı nedeniyle DİSK, KESK, TMMOB, TTB 12-13 Ekim tarihlerinde iş bırakma kararı almışlardı. Karar gereğince iş bırakma, boykot, yürüyüş ve basın açıklamaları ile saldırı ve katliam, tüm yurtta protesto edildi.

Saldırı ve katliam tüm yurtta olduğu gibi, Hacıbektaş'ta da CHP ve HDP ilçe örgütleri, sendika ve dernek temsilcilerinin biraraya gelerek oluşturdukları Hacıbektaş Halk Platformu tarafından düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi. 12.10.2015 tarihinde saat 12.30 da Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlar, 'Barış Kazanacak' pankartı arkasında Nevşehir Caddesi üzerinde yürüyüşe geçtiler. Gün gelecek, devran dönecek, AKP'den hesap sorulacak; Faşizme karşı omuz omuza; Yaşasın halkların kardeşliği sloganları eşliğinde yapılan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanında katliamda hayatlarını yitirenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve basın açıklaması ile sona erdi. 

 

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.