ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.15 23:32 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

52.ULUSAL, 26.ULUSLARARASI HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.


52.Ulusal, 26.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinin resmi açılış töreni, bu yıl 16 Ağustos 2015 tarihinde saat 18.00’da Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde yapıldı. Çilehane'deki Kültür Merkezindeki açılış törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri ve belediye başkanları, Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıfların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Resmi açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Topluluğunun semah gösterisi ile başladı. 

Semah gösterisi sonrasında sunucunun okuduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı yuhlanarak protesto edildi. Açılış töreninde ilk olarak, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu etkinliklere katkı verenlere teşekkür ettiği konuşmasında, Alevi ve Bektaşilerin taleplerini bir kez daha dile getirdi. Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil'in konuşmasını takiben, 52.Ulusal, 26.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen serbest vezin şiir yarışması, hece vezni şiir yarışması ve öykü yarışmalarında dereceye giren eser sahipleri sahneye davet edildiler. Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, dereceye giren eser sahiplerine ödül ve plaketlerini takdim etti ve günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı.


52.Ulusal, 26.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülünü alacak olan Prof. Dr. Çetin Yetkin'in yaptığı kısa konuşması sonrasında, Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı 'Barış' vurgulu konuşma ile resmi proğram sona erdi.

Resmi konuşmalar sonrasında Adana Alevi Kültür Derneği Semah Ekibinin ve Azerbaycan Kültür Bakanlığı Halk Dansları Topluluğunun da birer gösteri ile katıldıkları gece konserinde, Sabahat Akkiraz, Yadigar Sude Altay, Hasan Karayol ve Zeynep Karababa sahne aldılar.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.