ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
15.08.15 19:05 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ, 16-18 AĞUSTOS 2015 TARİHLERİNDE HACIBEKTAŞ'TA DÜZENLENECEK OLAN "52.ULUSAL, 26.ULUSLARARASI ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ" İLE ANILACAK.


52.Ulusal, 26.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16 Ağustos 2015 tarihinde yapılacak açılış töreni ile başlayacak ve üç gün sürecek. Resmi açılış töreni bu yıl, Bakırköy Belediyesince restore edilerek geçen yıl kullanıma açılan Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Önceki yıllardan farklı olarak, bu yıl resmi açılış töreni saat 18.00 da başlayacak. Törene Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılması bekleniyor.

Etkinlikler süresince panel, tiyatro gösterisi, resim sergisi ve konserler düzenlenecek. 15.08.2015 Tarihinde sat 14.30 da Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu Atatürk anıtına çelenk sundu.

Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıf yöneticileri ve önderlerinin bir kısmının katılımı ile, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saat 15.00 da yapılan toplantı, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun açış konuşması ile başladı. “Yıllık Gelişmelerin Değerlendirildiği” toplantı, İsmail Saçlı tarafından yönetildi. Alevi  Dernekleri Federasyonu ve Alevi Vakıfları Federasyonu temsilcileri katıldı. Alevi Bektaşi Federasyonu ise ayrı bir değerlendirme toplantısı yaparak, akşam Arife Ulusoy ve Timurtaş Ulusoy'un evinde cem töreni düzenleyecekler.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.