ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
11.08.15 19:24 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

FİKRET OTYAM SEMAHLA VE TÜRKÜLERLE HACIBEKTAŞ'TA TOPRAĞA VERİLDİ.


Böbrek yetmezliği nedeniyle 89 yaşında hayata gözlerini yuman Fikret Otyam, semahla ve türkülerle Hacıbektaş’ta toprağa verildi.

Fikret Otyam için Ankara’da düzenlenen tören sonrasında, cenazesi Hacıbektaş’a getirildi. Fikret Otyam’ın cenazesi ilk olarak ‘Hak Meydanı Töreni ve Rızalık Almak’ üzere Hacı Bektaş Veli Dergahı bahçesine indirildi. Burada Fikret Otyam’ın etrafında bir gurup semah döndü. Törene katılanlardan rızalık istendi.

Buradaki tören sonrasında, Fikret Otyam cenaze aracına konarak, vasiyeti gereği gömüleceği Çilehane tepesindeki 'İz Bırakan Aydınlar Mezarlığına’ getirildi. Burada yapılan saygı duruşunu takiben sırasıyla Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk kısa birer konuşma yaptılar.

Cenaze törenine katılan Edip Akbayram, Sümer Ezgi ve Hüseyin Turan’ın söylediği türküler eşliğinde Fikret Otyam’ı toprak anaya teslim ettik. Cenaze töreni sonrasında törene katılanlar için Hacıbektaş Belediyesi tarafından hazırlanan lokma dağıtımı yapıldı.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.