ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
22.03.15 14:49 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİ VE KÜLTÜR, SANAT ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA HER YIL GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN ŞİİR VE ÖYKÜ YARIŞMALARINA KATILIM ŞARTLARI BELLİ OLDU.


15-18 Ağustos 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan 52.Ulusal, 26.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “HECE VEZNİ ve SERBEST VEZİN DALLARINDA ŞİİR YARIŞMALARI” ile “ÖYKÜ YARIŞMASI” na katılım şartları belli oldu.

Üç ayrı dalda yapılacak yarışmaların konusu, Hacı Bektaş Veli'nin "KADINLARINIZI OKUTUNUZ” özdeyişiyle alınan mesaj olarak belirlenmiş ve yarışmalara katılım şartları ile verilecek ödüller Hacıbektaş Belediyesince açıklanmıştır. Yapılan açıklamaya göre şiir ve öykü yarışmalarına katılım şartları aşağıdaki gibidir:

52. ULUSAL 26. ULUSLARARASI HACI BEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİ VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE DÜZENLENEN ŞİİR YARIŞMALARI ŞARTNAMESİ (2015)

Madde-1: Her iki yarışmanın konusu; Hacı Bektaş Veli'nin “Kadınlarınızı Okutunuz.” özdeyişiyle alınan mesaj.


Madde-2: Yarışmaya Katılma Koşulları;

a) Yarışmaya katılan şiirlerin hiçbiri yayınlanmamış  olması ve bir yarışmaya katılmamış olması gerekir,

b)  Yarışmalara en çok üç şiir ile katılına bilir. (ayrı, ayrı). Her şiir iki nüsha olacaktır,

c) Yarışmacılar şiirlerinde açık isim ve mahlaslarını kullanmayıp rumuz kullanacaklardır,

d)  Yarışmacılar şiirlerini daktilo, bilgisayar veya okunaklı olarak el yazısı ile yazabilirler.

e)  Şiirler ayrıca Cd ile gönderilecektir.

Madde-3: Teslim Şekli;

Yarışmacılar ad, soyadı, mahlası, özgeçmişi ve tebligat için açık adresi ve telefonu yazarak bir zarfa koyup zarfı kapatacaklar ve üzerine ’’Rumuzu, şiirin adını ve hangi dalda yarışmaya katıldıklarını yazacaklar, üzerine yine sadece ‘’Rumuz’’  yazılı ikinci bir zarfa şiirini koyarak kapatacaklar. Her iki zarfı üçüncü bir zarfın içine koyarak 20 Haziran 2015 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesi’ne teslim edecekler. Şiirlerini posta yolu ile gönderecek yarışmacıların bu tarihi dikkate alarak birkaç gün önceden göndermeleri önerilir.


Madde-4: Değerlendirme; Madde 3’e göre teslim edilmiş şiir zarfları ile rumuz zarfları ayrılarak şiir zarfları 01 Temmuz 2015 tarihine kadar Jüri Üyelerine bir tutanakla teslim edilecektir. Jüri değerlendirmesini yaparak şiirlerle rumuzları yazılı tutanağı 01 Ağustos 2015 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesine teslim edeceklerdir. Yarışmanın sonucu www.hacibektas.bel.tr internet adresinden duyurulacaktır.

Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu kendisinde bulunan rumuz zarflarını açarak dereceye girenlere ödüllerin verilmesi konusunda tebligatta bulunacaktır.

Madde-5: Ödüller

Her iki yarışmada birincilik ödülünü kazanan şiirin sahibi, şiirini 16 Ağustos 2014 tarihinde saat 10’00 da Cumhuriyet  Meydanında yapılacak olan açılış programında okuyacaklardır.

1.ye     600 TL.

2.ye     500 TL.

3.ye     400 TL.

4. 2 Tane Mansiyon  olarak tespit edilmiştir.

 

52. ULUSAL 26. ULUSLARARASI HACI BEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİ VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE DÜZENLENEN ÖYKÜ YARIŞMALARI ŞARTNAMESİ (2015)


Madde-1: Yarışma konusu;
Hacı Bektaş Veli'nin “Kadınlarınızı Okutunuz.” özdeyişiyle alınan mesaj.

Madde-2: Yarışmaya katılma koşulları;

a)   Yarışmaya katılacak öykülerin yayınlanmamış ve daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması,

b)     Öykülerin ‘’kısa öykü’’ kapsamında olması,

c)     Öykülerin daktilo veya bilgisayarla yazılmış olması gerekmektedir,

d)     Her yarışmacı ancak bir öykü ile katılabilir,

e)     Yarışmacılar öykülerinde açık isimlerini değil rumuz kullanacaklardır,

f)       Her öykü dört nüsha olarak düzenlenecektir.

g)     Öyküler Ayrıca Cd de gönderilecektir.

Madde-3: Teslim Şekli;

Yarışmacılar ad, soyadı, özgeçmişi ve tebligat için açık adresi ve telefonu yazarak bir zarfa koyup zarfı kapatacaklar ve üzerine rumuzunu ve öykünün adını yazacaklar, üzerine yine sadece ‘’Rumuzu’’ yazılı ikinci bir zarfa öyküyü koyarak kapatacaklar. Her iki zarfı üçüncü bir zarfın içine koyarak 20 Haziran 2015 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesine teslim edeceklerdir. Posta yolu ile gönderecek yarışmacıların bu tarihi dikkate alarak birkaç gün önceden göndermeleri önerilir.

Madde-4: Değerlendirme;

3. Maddede belirtilen usule göre teslim edilmiş öykü zarfları ile rumuz zarfları ayrılarak öykü zarfları 01 Temmuz 2015 tarihine kadar seçici kurul üyelerine ayrı ayrı teslim edilecektir. Seçici kurul üyesi kendisine gönderilen öyküleri değerlendirerek sonuç raporunu en geç 01 Ağustos 2015 tarihine kadar Hacıbektaş Belediye Başkanlığı’na göndereceklerdir. Gelen bu değerlendirmeleri Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu açarak dereceye girenleri belirleyecek, www.hacibektas.bel.tr  internet adresinden duyurulacaktır.  
    
Madde_5: Ödüller;

1.ye 700 TL.

2.ye 600 TL.

3.ye 500 TL.  olarak tespit edilmiştir.


Daha detaylı bilgi için, Hacıbektaş Belediyesine ait aşağıdaki iletişim imkanlarını kullanabilirsiniz.
E-mail: bilgi@hacibektas.bel.tr
Telefon:+903844413651
Fax:+903844412721


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.