ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
08.11.14 19:25 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU, HACIBEKTAŞ'TA KATILDIĞI AŞURE ETKİNLİĞİNDE, AKP HÜKÜMETİNİN "YENİ ALEVİ AÇILIMINI" BAŞLATTI.


Hacıbektaş’ta faaliyet gösteren iki dernek ve Hacıbektaş Müftülüğü “aşure” dağıtımlarını kendi programları çerçevesinde gerçekleştirdiler.

Hünkar Hacı Bektaş Veli Eğitim, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Aşuresi

Hünkar Hacı Bektaş Veli Eğitim, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin hazırladığı aşurenin dağıtımı, 06.11.2014 saat 12.30'da eski Pazaryeri'ndeki binasında gerçekleştirildi.

 

  


Hacıbektaş Müftülüğü Aşuresi

07.11.2014 Tarihinde ise, Hacıbektaş Müftülüğü tarafından hazırlatılan aşurenin dağıtımı, Hacı Bektaş Veli Müzesi önünde gerçekleştirildi.
Hacı Bektaş Veli Derneği Genel Merkezi Aşuresi

08.11.2014 Tarihinde ise, Hacı Bektaş Veli Derneği Genel Merkezinin düzenlediği 4.Hacıbektaş Aşure Günü etkinliği yapıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı program, Toma aracının dahi getirildiği, çatılara keskin nişancıların yerleştirildiği, 2500 civarında polisin görev yaptığı sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi. Saat 12.00 da Hacıbektaş’a gelen Davutoğlu, Hacı Bektaş Veli Müzesini ziyareti sonrasında, eşi ile birlikte Müze bahçesine ağaç dikti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde düzenlenen 4.Hacıbektaş Aşure Günü'ne katıldı. Aşure Etkinliği , Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Genel Merkezi Başkanı Mustafa Özcivan’ın taleplerini ve teşekkürlerini ilettiği hoş geldiniz konuşması ile başladı. Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, kısa tuttuğu konuşmasında Hacı Bektaş Veli’yi anlattı. En son ve en uzun konuşmayı yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu ise, “İnanç ve İslam” ağırlıklı uzun konuşmasında, etkinliği düzenleyen derneğe Bakanlar Kurulu Kararı ile "Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü" verildiğini duyurarak, "Hacı Bektaş Veli Türbesi ve Mevlana Türbesinden bundan sonra, girişler için para alınmayacağını" ifade etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi önündeki aşure dağıtımına katılımı sonrasında, İstanbul’a gitmek üzere Hacıbektaş’tan ayrıldı. Hacı Bektaş Veli Derneği Genel Merkezinin düzenleyeceği "Deyiş, Semah ve Mersiye Gecesi" nin başlama saati ise 18.30 olarak duyurulmuştu.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.