ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.08.14 21:19 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ÇİLEHANE'DE OZANLAR GEÇİDİ, ŞAHKULU VAKFINDA VE GARİPDEDE CEM EVİNDE BİRLİK CEMİ TÖRENİ DÜZENLENDİ. YARIN AKŞAM DÜZENLENECEK GECE KONSERİ İLE ETKİNLİKLER SONA ERECEK.


OZANLAR GEÇİDİ VE BİRLİK CEMİ TÖRENİ

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamınde, 17.08.2014 tarihinde saat 13.00 da Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde, ozanların katılımı ile "Ozanlar Geçidi" adlı bir etkinlik düzenlendi. Saat 13.00 da Şahkulu Vakfında, saat 16.00 da ise Garip Dede Cem Evinde olmak üzere, iki ayrı yerde "Birlik Cemi Töreni" düzenlenmiştir.
GECE KONSERLERİ

Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında bugün ve yarın 18.30'da Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek konserler ile etkinlikler sona erecek.

17.08.2014 tarihindeki konser programı şu sanatçıların katılımı ile gerçekleşecek: İstanbul Alevi Derneği Hubyar Semah Ekibi, Ümraniye Cem Evi Semah Ekibi, Sadık GÜL, İsmail KAYA, Derdi PERVAN, Özlem TANER, Kazım KALAYCI, Yüksel DİDİKOĞLU, Musa EROĞLU.

18.08.2014 tarihindeki son konser programına ise şu sanatçılar katılacak: Çamalan köyü Şah Hüseyin Semah Ekibi, Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesi Semah Ekibi, Hüseyin KARANİ, Sinem Can EROĞLU, Hasan KARAYOL-Sultan BİLGİN, Selahattin AKARSU, Aşık Ummani ERDEN, Berrin SULARİ, Hüseyin UĞURLU.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.