ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.08.14 21:12 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

17.08.2014 TARİHİNDE HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİNDE SAAT 14.00 DA DÜZENLENEN PANEL SONRASINDA, SAAT 18.00 DA "İNSANLARIM" ADLI OYUN SAHNELENDİ.


PANEL

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinliklerinin ikinci gününde, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda panel düzenlendi. Saat 14.00 da başlayan panelin konusu “Anadolu'dan Avrupaya Alevilik" idi.

Alevi Vakıflar Fedarasyonu Başkanı Cemal CANPOLAT'ın yönettiği panele konuşmacı olarak, Arnavut Bektaşi Lideri Baba Mondi, Sücaattin Dergahı Postnişini Mehmet DEMİRTAŞ, Araştırmacı-Yazar Kazım BALABAN katıldı.

 

TİYATRO

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saat 18.00 da başlayan tiyatro oyununun adı "İnsanlarım" idi. Serdar DOĞAN tararafından yazılan oyunun rejisörü Musa ARSLANALİ. Engin ÖZTÜRK'ün müziklerini yaptığı oyunun ışıkçısı ise Murat ATMIŞ.

"DOĞUM, DÜĞÜN, ÖLÜM... Bütün toplumların sosyolojik ve antropolojik olarak kutsadığı, önem verdiği, her biri için ayrı ayrı ritüeller geliştirdiği gerçekliğimizdir. Gezi direnişi, Suriye ve ortadoğudaki savaş; çocuk gelinler, taciz, cinsel kimlik ayrımcılığı ve günlük bölgesel politikalar üzerine; aklı, vicdanı, politik zekası ile bir gurup köylünün, yer yer dramatik, yer yer eğlenceli köyseyirlik sunumudur." diye tanıtmışlar oyunu, Ankara Simurg Oyuncuları resmi internet sitesinde.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.