ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
15.08.14 21:00 zaman: 10 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ, 16-18 AĞUSTOS 2014 TARİHLERİNDE HACIBEKTAŞ'TA DÜZENLENECEK OLAN "ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ" İLE ANILACAK.


51.Ulusal, 25.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak açılış töreni ile başlayacak ve üç gün sürecek. Resmi açılış töreni bu yıl, Bakırköy Belediyesince restore edilerek, yeniden kullanıma açılacak olan Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Saat 11.00 da başlayacak törene Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılması bekleniyor.

Etkinlikler süresince panel, tiyatro gösterisi, resim sergisi ve konserler düzenlenecek. Bugün saat 11.00 da Hacıbektaş Gönüllüleri ve vatandaşların katılımı ile, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu'nun Atatürk anıtına çelenk koyması sonrasında, saygı duruşunu takiben İstiklal Marşı okundu.

Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıf yöneticileri ve Ocak önderlerinin bir kısmının katılımı ile, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saat 13.30 da yapılan toplantı, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun açış konuşması ile başladı. Kartal Cem Evi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saçlı tarafından yönetilen toplantıda ”Alevi Bektaşi dernek, vakıf, ocak önderleriyle yıllık gelişmeler" değerlendirildi.

Cumhuriyet Meydanında saat 20.00 da ise, Bayraklı Belediyesi Cem Evi Semah Ekibi tarafından hazırlanan Semah gösterisi ilgiyle izlendi.Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.