ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
02.04.14 22:08 zaman: 8 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

17 ARALIK 2005 TARİHİNDE YAYIN HAYATINA MERHABA DİYEN SULUCAKARAHÖYÜK GAZETESİ, 31 MART 2014 TARİHLİ 1628. SAYISI İLE OKUYUCULARINA VEDA ETTİ.


Dağıttıkları bildiride ”13 Ağustos 2005 Cumartesi günü Hacıbektaş’ta bir araya gelen biz Hacıbektaşlılar, Hacıbektaş adıyla haftalık bir gazete çıkarmaya, internette yayın yapacak bir web sitesi kurmaya, bir kültürevi açmaya ve bir radyo kurmaya karar verdik.” diyerek yola çıkmışlardı.

Önceleri haftalık, daha sonra günlük ve bir müddet sonrada haftada üç gün çıkan SULUCAKARAHÖYÜK gazetesi 1628 sayılık bir yayın yaptı. SULUCAKARAHÖYÜK gazetesi, sekiz yıl süren yayın hayatını, 31 Mart 2014 tarihli sayısı ile noktaladı.

Son sayıda yer alan “ELVEDA” başlıklı yazı şöyle sona eriyor:

“Dile kolay dokuz yıl!
Yerel basında gazeteciliğin ne olduğunu çok iyi bilen ve deneyimi olan Osman Çoban, yaşam boyu verdiği onurlu mücadelesinde bu kez başaracağız dedi. Hacıbektaş’ta küllenen ateşin yeniden yanması korlanması için uyandırıyoruz, kalkın çocuklar görev başına. Çağrısı yaptı. Olmadı. Yaşadığı stres ve gizlediği rahatsızlığı ile bıraktı, gitti. Unutmayacağız.
O yıllara geri baktığımızda çok anlamlı gelişmeler yaşandı. Hacıbektaş’tan Sivas’a, Aşurenin kaynatılması halkın katkısı ile anlamına uygun olarak gerçekleşti tekrarlanarak. Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği, yeniden bir araya gelmenin yeni yeni kalıcı geleneksel etkinliklerin başlamasına güdü oldu. El ele vermenin, yüz yüze dönmenin gücünden korkan Birliğin, dirliğin engeli; bizleri ötekileştirme çabaları yine baskın çıktı.
Anadolu’nun yoksulluğunda, açlığında çare kapısı Serçeşme’ye yakışmayan küçük kasaba politikaları yanı sıra tarihten bu güne travmalar yaşayan insan, kültür zenginliği içerisinde yine biz olmayı başaramadı...
Bir başka bahara, ateşi külleyelim.

Elveda
SULUCAKARAHÖYÜK ”


Hacıbektaşlılar oluşumu ve Gazete çıkarılması, forum.hacibektas.net adresinden ulaşılan Forum’da, 2005 yılı sonlarında “HACIBEKTAŞLILAR”, “Hacıbektaşlılar II”, “HACIBEKTAŞ GAZETESİ” konu başlıkları altında uzunca bir süre tartışılmıştı.

 

forum.hacibektas.net/viewtopic.php=

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.