ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
23.11.13 22:41 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

MUSTAFA BALBAY'IN SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAZDIĞI ''YARGITATÖR'' ADLI OYUNU, 23.11.2013 TARİHİNDE HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİNDE ''RAĞMEN TİYATRO TOPLULUĞU'' TARAFINDAN SAHNEYE KONDU.


CHP Hacıbektaş ilçe örgütünün organize ettiği etkinlikle, ''Ergenokon Davasında'' 5 yıla yakın bir süredir tutuklu yargılanan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın, cezaevinde yazdığı yedinci kitabı olan ''Yargıtatör'' adlı tiyatro oyununu sahneye koyan ''Rağmen Tiyatro Topluluğu'' Hacıbektaşlılarla buluştu. Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay’ın yazdığı iki perdelik ''kara mizah'' tiyatro oyununun yönetmenliğini Önder Özpınar yapıyor.


Öyle Büyük Bir Yalan Üret Ki Kimse Karşı Çıkamasın" mantığına dayalı yargılamaları konu alan oyun sonunda, sanığın sözleri oyunun finaline damgasını vuruyor: Zalim bir diktatörlük bir kişinin milyonlarca insana hükmetmesi değildir, milyonlarca insanın bir kişinin diktatörlüğünü kabul etmesidir. Susmaktan yorulmadınız mı? Yoruldunuzsa ses verin”

Oyun bitiminde ''Rağmen Tiyatro Toplululu'' Hacıbektaşlı izleyicilerce ayakta alkışlandı. Hemen sonrasında, Mustafa Balbay'ın "oyunun toplumun hukuksuzlukları görmesinde ve adalet arayışına katılmasına küçük bir katkı olursa kendisini özgür hissedeceğini" belirten mektubu okundu. Etkinlik, CHP Hacıbektaş İlçe Başkanı Yoldaş Altıok'un oyunculara ve gösterdikleri ilgi dolayısı ile Hacıbektaşlılara teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.