ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.08.13 21:42 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ETKİNLİKLERİN İKİNCİ GÜNÜNDE SAAT 14.00 DA "ALEVİLERİN GÜNCEL SORUNLARI VE ALEVİ AÇILIMI" KONULU PANEL DÜZENLENDİ. 17.30 DA İSE "DERVİŞ" ADLI OYUN SAHNELENDİ.


PANEL: "ALEVİLERİN GÜNCEL SORUNLARI VE ALEVİ AÇILIMI"

 

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda “Alevilerin güncel sorunları ve Alevi açılımı” konulu bir panel düzenlendi. Av. Mehmet TURAL'ın yönettiği panele araştırmacı-yazar Prof.Dr. Ahmet TAŞĞIN katılamayacağını bildirmiş, Amerika'da bulunan gazeteci yazar Nedim ŞENER ise uçağının rötar yapması nedeniyle panele katılamamıştır. Saat 14.00 da başlayan panel Şahkulu Sultan Külliyesi Mehmet Ali Hilmi Dede Baba Araştırma Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Av. Mehmet TURAL'ın sunumu ile başladı. CHP Bursa Milletvekili Doç.Dr. Aykan AYDEMİR ile birlikte Alevilerin güncel sorunları ve Alevi açılımına ilişkin düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar. Panel sonunda ise paneli izleyenlerin sorularını cevapladılar.

 

 

"DERVİŞ"ADLI OYUN

 

17 Ağustos 2013 tarihinde saat 17.30 da Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde “Derviş” adlı oyun sahnelendi. Oyun öncesinde Ozan Esrari (Mehmet Şahan)'ın oğlu Ercem Şahan ve onu takiben Ozan Esrari (Mehmet Şahan) mini bir konser vererek deyişlerlerden örnekler sundular.

Gürsel Fırat ve Niyazi Yaşar tarafından sahneye konulan "Derviş" adlı oyun büyük bir ilgi ile izlendi.

Oyunda, özü ve sözü bir olan yol gösterici ve ışık kaynağı "Bir Bilge Derviş"in, gözünden, elinden, dilinden ve yüreğinden yükselen şiirler, ağıtlar, türküler, yiğitlemeler, destanlar ve özlü-bilge sözlerle "Mustafa Kemal Atatürk Aydınlanmacılığı" anlatılmakta.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.