ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.13 15:52 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ VE ÇOK SAYIDA MİLLETVEKİLİNİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.


50.Ulusal, 24.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri, 16 Ağustos 2013 tarihinde saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında yapılan resmi açılış töreni ile başladı. Cumhuriyet Meydanındaki açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda milletvekili ve belediye başkanı, Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıfların temsilcileri ve çok sayıda konuk katıldı.

Çatılara keskin nişancı yerleştirilerek ve ilk kez TOMA aracı getirilerek olağanüstü güvenlik önlemi alınan resmi açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, Aslı Çetin yönetimindeki Hacıbektaş Kadınlar Korosu sahne alarak Alevi Bektaşi Kültürünün bir parçası olan deyişleri okumaları ile başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Ekibinin semah gösterisini takiben, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu etkinliklerin anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 50.Ulusal, 24.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen serbest vezin şiir yarışması, hece vezni şiir yarışması ve öykü yarışmalarında dereceye giren eser sahiplerine ödül ve plaketleri Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu tarafından verildi.

50.Ulusal, 24.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü, verilmesi kararlaştırılan Ali Rıza Erkan'ın yaptığı konuşma sonrasında, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan tarafından verildi. Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ın konuşması sonrasında, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın konuşma yapmak üzere anons edilmesi ile birlikte protestolar başladı. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuşmasının sonuna kadar, vatandaşlar tarafından "her yer Taksim, her yer direniş", "gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek" sloganları atılarak protesto edildi.

Çok sayıda CHP'li milletvekili ile birlikte törene katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasına Hacı Bektaş Veli'nin "İNCİNSENDE İNCİTME" sözünü hatırlatarak başladı. Yaptığı konuşma sonrasında Cumhuriyet Meydanındaki resmi açılış töreni sona erdi.

Törenin sona ermesini takiben, törene katılan konuklar ve vatandaşlar Hacı Bektaş Veli Külliyesini ziyaret ettiler. 16-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik programı kapsamında konferanslar, resim sergileri, tiyatro gösterileri ve konserler düzenlenecek.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.