ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
25.11.12 17:19 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR DERNEĞİ, 2.ULUSLARARASI HACIBEKTAŞ ASURE GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ, 25 KASIM 2012 TARİHİNDE HACIBEKTAŞ'TA GERÇEKLEŞTİRDİ.


Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği tarafından düzenlenen "2.Uluslararası Hacıbektaş Aşure Günü", 25 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirildi.

Etkinlik, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saat 11.00 da saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Program, temsili çerağ yakma töreni ile başladı. Etkinliği düzenleyen Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Nafiz Ünlüyurt'un açış konuşmasını takiben, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Bedrettin Özmen, Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Kemal Bülbül, Postnişin Veliyettin Ulusoy, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Filiz Kılıç, İran Kültür Bakan Yardımcısı Karim Najafi, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz ve Nevşehir Valisi Abdurahman Savaş birer konuşma yaptılar.


2. Uluslararası Hacıbektaş Aşure Etkinliği, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Arnavutluk, Azerbaycan, Irak ve İran’dan gelen konukların katılımı gerçekleşti.

Konuşmaları takiben,
TOBB Üniversitesinden Doç. Dr. Rıza YILDIRIM'ın "aşure" konulu sunuşu ilgi ile izlendi. Salon programını takiben, Hacı Bektaş Veli Dergahı önünde aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Türbe ziyareti ile gündüz programı sona erdi.

Saat 18.00 de Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük salonunda başlayacak olan gece programında ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Grubu, Adil Erezer yönetiminde Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Müzik Grubu, Erkan Çanakçı, Nevid Musmir, Özlem Taner ve Erdal Erzincan sahne alacak.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.