ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
27.09.12 18:24 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ NEDENİYLE VEFAT EDEN RIFAT KARTAL, HACIBEKTAŞ’TA YAPTIRDIĞI HUZUR EVİ BAHÇESİNDE YAPILAN TÖREN SONRASINDA TOPRAĞA VERİLDİ.


Yaşamını sürdürdüğü İzmir’de geçirdiği kalp krizi neticesinde yaşama veda eden Rıfat Kartal, Hacıbektaş’ta yaptırmış olduğu ve adını taşıyan Rıfat Kartal Huzur Evi bahçesinde düzenlenen tören sonrasında toprağa verildi.

27.09.2012 tarihinde saat 11.00 da başlayan törene ilçe yöneticileri, huzur evi sakinleri ve çalışanları, Rıfat Kartal’ın yakınları ve çok sayıda Hacıbektaş’lı vatandaş katıldı. Törende konuşan Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve Hacıbektaş Kaymakamı Bedrettin Özmen, Rıfat Kartal’ın hayırseverliği ve kişiliğine dair düşüncelerini paylaştılar.

Rıfat Kartal, yapılan törenin ardından, Zir Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.Rıfat Kartal tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Rıfat Kartal Anaokulu, 15.08.2000 tarihinden itibaren okul öncesi çocukların eğitimi için hizmet vermiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir kaç yıldır buradaki eğitim faaliyetini sonlandırmış ve Anaokulu binası kullanım dışı kalmıştır.

Rıfat Kartal tarafından yaptırılan Rıfat Kartal Huzur Evi'nin inşaatı ise 16.05.2000 tarihinde başlamış, 12.11.2001 tarihinde ise tamamlanmıştır. 2003 Yılının Şubat ayından itibaren Nevşehir İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan Rıfat Kartal Huzur Evinde yaklaşık 20 personel ile 40 yaşlı insana hizmet verilmektedir.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.