ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
21.08.12 19:33 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HOLLANDA’DA KURULMUŞ OLAN RICCIOTTI TOPLULUĞU’NUN, 20-26 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA TÜRKİYE’DE VERECEKLERİ 25 KONSERDEN BEŞİNCİSİ, 21 08.2012 TARİHİNDE HACIBEKTAŞ’TA GERÇEKLEŞTİ.


Hollanda’nın seyyar sokak senfoni orkestrası Ricciotti Topluluğu, Türkiye turnesi kapsamında 21 Ağustos 2012 tarihinde Hacıbektaş’ta konser verdi. Topluluğun yürüyerek ve eşiz bir hareket yeteneği ile verdikleri konser, Hacı Bektaş Veli Türbesi önünden başladı. Sevgi Yolu’ndan Cumhuriyet Meydanına, oradan Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi önüne kadar sürdü. Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi önünde toplanan vatandaşlara Solist Karsu Dönmez ile birlikte verdikleri konser ise büyük bir ilgi ile izlendi.

Genç müzisyenlerden oluşan kırk kişilik Ricciotti Topluluğu, senfonik müziği canlı dinleme olanağı olmayan bölgelere ulaşmayı hedefleyen seyyar bir senfonik orkestra. Ricciotti Topluluğu, Türkiye ve Hollanda’nın 400 yıllık diplomatik ilişkilerini kutlamak amacıyla çıktıkları turnede, 11-19 Ağustos tarihleri arasında Hollanda’da ve 20-26 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’de yaklaşık 60 konser vermek üzere yola çıkmışlar. Topluluğun 20-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye Turnesi 20 Ağustos Pazartesi günü Ankara Esenboğa Havaalanında başlamış. Kırşehir, Avanos, Göreme, Ürgüp, Bor, Niğde, Antakya, Karsu, Altınözü ve Tarsus güzergahında devam edecek olan turne 25 konser ve gösteri ile sona erecek.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.