ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
18.08.12 23:59 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ANMA ETKİNLİKLERİN ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE SAAT 14.00 DA "ALEVİ BEKTAŞİLİKTE KADIN, KADINCIK ANA BACIYAN-I RUM" KONULU PANEL DÜZENLENDİ. ETKİNLİKLER 18.30 DA BAŞLAYAN GECE KONSERİ İLE SONA ERDİ.


PANEL: "ALEVİ BEKTAŞİLİKTE KADIN, KADINCIK ANA BACIYAN-I RUM"

 

Etkinliklerin son günü olan 18.08.2012 tarihinde, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda “Alevi Bektaşilikte Kadın, Kadıncık Ana Bacıyan-ı Rum” konulu bir panel düzenlendi. Saat 14.00 da başlayan panel Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Av. Nimet KARABULUT tarafından yönetildi. Panelin konuşmacıları Cem Vakfı Müdür Yardımcısı Dursun ALTUNAY, Cem Vakfı Kadın Kolları Başkanı Gülay ODABAŞI ve Araştırmacı Yazar Dursun GÜMÜŞOĞLU idi. Konuşmacılar konu ile ilgili bilgi birikimlerini paylaştıkları panel ilgi ile izlendi.


GECE KONSERİ

 

Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri 18.08.2012 tarihinde saat 18.30 da başlayan ve Edip AKBAYRAM'ın da sahne aldığı konser programı ile sona erdi.

Konser programı şu sanatçıların katılımı ile gerçekleşti: Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği Semah Ekibi, Erzurum Şenkaya Nişantaşı ve Yoğurtçular Köyleri Derneği Semah Ekibi, Hacıbektaş Gönüllüleri Semah Ekibi, Mehmet ÇOBAN, Meltem BAYKAL, Hasan YÜKSELİR, Gülseren KILIÇ, Edip AKBAYRAM, Cemile SÖNMEZ, Fevzi KURTULUŞ, Silver KESİCİ, Erdal BEYAZGÜL, Cihan ÇİÇEK ve Taylan CANSIZOĞLU.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.