ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.08.12 21:21 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ETKİNLİKLERİN İKİNCİ GÜNÜNDE SAAT 14.00 DA "ALEVİ BEKTAŞİLİKTE CEM İBADETİ VE GÜNÜMÜZ KOŞULLARINDA CEM" KONULU PANEL DÜZENLENDİ. 17.00 DA İSE "DERVİŞ" ADLI OYUN SAHNELENDİ.


PANEL: "ALEVİ BEKTAŞİLİKTE CEM İBADETİ VE GÜNÜMÜZ KOŞULLARINDA CEM"

 

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda “Alevi Bektaşilikte Cem İbadeti ve Günümüz Koşullarında Cem” adlı bir panel düzenlendi. Saat 14.00 da başlayan panel Araştırmacı Yazar ve Bektaşi Babası Av. Şakir KEÇELİ tarafından yönetildi. Araştırmacı Yazar Doç. Dr. Ali YAMAN ve Dede Zeynel ŞAHAN ile birlikte Av. Şakir KEÇELİ, Cem İbadetine ilişkin bilgi birikimlerini ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar. Panel bitiminde, dinleyicilerden aldıkları yazılı soruları cevaplandırdılar.

 

 

"DERVİŞ"ADLI OYUN

 

17 Ağustos 2012 tarihinde saat 17.00 da Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde “Derviş” adlı oyun sahnelendi. Oyun öncesinde Ozan Esrari (Mehmet Şahan) mini bir konser vererek deyişlerlerden örnekler sundu.

Gürsel Fırat ve Niyazi Yaşar tarafından sahneye konulan "Derviş" adlı oyun büyük bir ilgi ile izlendi.

Oyunda, özü ve sözü bir olan yol gösterici ve ışık kaynağı "Bir Bilge Derviş"in, gözünden, elinden, dilinden ve yüreğinden yükselen şiirler, ağıtlar, türküler, yiğitlemeler, destanlar ve özlü-bilge sözlerle "Mustafa Kemal Atatürk Aydınlanmacılığı" anlatılmakta.


 


 

 

GECE KONSERİ

 

Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 17.08.2012 tarihinde saat 18.30 da başlayacak konser programı ise şu sanatçıların katılımı ile gerçekleşecek: Alevi Kültür Dernekleri Yenice Şubesi Semah Ekibi, Tokat Aydoğdu Semah Ekibi, Cemal KAYHAN-Yeliz SÜLE, Binay KOÇAK, Hasan KAPLAN-Burak ŞAHİN, Gülcihan KOÇ, Erkan ÇANAKLI, Musa EROĞLU, Yusuf GÜL, Oğuz AKSAÇ, Pınar AYDINLAR, Cankart ERDOĞAN-Ersin ERÇİN ve Grup SILA.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.