ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.12 22:37 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

PROF. DR. METİN FEVZİOĞLU, "ÖZGÜRLÜKLER SORUNU, ZORUNLU DİN DERSLERİ VE CEM EVLERİ” KONULU BİR KONFERANS VERDİ. GARİP DEDE CEM EVİNDE DÜZENLENEN CEM SAAT 15.00 DA, CUMHURİYET MEYDANINDA GERÇEKLEŞEN GECE KONSERİ SAAT 18.30 DA BAŞLADI.


KONFERANS: "Özgürlükler Sorunu, Zorunlu Din Dersleri ve Cem Evleri"

16 Ağustos 2012 tarihinde saat 14.00 da Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde başlayan konferansın konusu "Özgürlükler Sorunu, Zorunlu Din Dersleri ve Cem evleri" idi. Prof. Dr. Metin Fevzioğlu tarafından verilen konferans büyük bir ilgi ile izlendi.OZANLAR GEÇİŞİ

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde düzenlenen konferans sonrasında, saat 16.00 da Barış Televizyonunun organize ettiği "Ozan Dolu Anadolu" etkinliğinin sunucusu İlknur Kaplan, yöneteni ise İsmail Pehlivan idi. Dinleme fırsatı bulduğumuz ozanlar ise şu isimlerden oluştu: Aşık Haşimi, Ozan Esrari, Ali BAŞTUĞ, İsmail AKYÜZ, Cemal HAKİROĞLU, Aşık Sinem Bacı, Aşık Fedai, Murat AKKAYA, Aşık Cem MALKOÇ, Üç Çınar (Mehmet ÇINAR, Ali ÇINAR, Abidin ÇINAR), Turabi KAYA.

 

 

CEM TÖRENİ

Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 16.08.2012 tarihinde saat 15.00 da, Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezince Garip Dede Cem Evinde Cem Töreni düzenlendi. Cem Töreninin dedesi, Yenice Dernek Başkanı Gazi Kemal Uyumaz idi.

 

 

GECE KONSERİ

Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 16.08.2012 tarihinde saat 19.00 da Cumhuriyet Meydanında başlayacak konser programı ise şu sanatçıların katılımı ile gerçekleşecek: Alevi Kültür Dernekleri Mersin Semah Ekibi, Karacaahmet Sultan Dergahı Semah Ekibi, Garipdede Derneği Semah Ekibi, Devrim KAYGISIZ, Nebih NAFİLE, Gani PEKŞEN, Gülşen ALTUN, Kazım KALAYCI, Hüseyin TURAN, Emrah MAHZUNİ, Nurettin RENÇBER, Aşır ÖZEK, Esra Ezgi ULUÇ, Grup EYLÜL.

 
 

Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.