ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
15.08.12 20:01 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ, 49. ULUSAL 23.ULUSLARARASI HACI BEKTAŞ VELİ'Yİ ANMA VE KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA 16-18 AĞUSTOS TARİHLERİNDE HACIBEKTAŞ’TA ANILACAK.


49.Ulusal, 23.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri yarın saat 10.00 da Cumhuriyet Meydanında yapılacak resmi tören ile başlayacak.

Anma etkinliklerinin bir gün öncesinde saat 11.30 da, Ozan Davut Sulari'nin torunu Berrin Sulari'nin girişimi ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün desteği ile oluşturulmuş olan Aşık Davut Sulari Heykeli'nin açılışı gerçekleşti. Çilehane mevkiindeki Ozanlar Yolu'ndaki Yunus Emre ve Aşık Veysel heykellerinin arasına dikilen anıtın açılışı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve Berrin Sulari tarafından yapıldı. Anıt açılışını takiben Erdal Erzincan'lı ve Tolga Sağ mini bir konser verdi.

Saat 14.00 da Hacıbektaş Gönüllüleri ve vatandaşların katılımı ile Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu'nun Atatürk anıtına çelenk sunması sonrasında, saygı duruşunu takiben İstiklal Marşı okundu.

 

Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıf yöneticilerinin katılımı ile, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saat 14.30 da yapılan toplantı, Kartal Cem Evi yönetim kurulu başkanı İsmail Saçlı tarafından yönetildi. Toplantı, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. “Yeni Anayasa Çalışmaları Çerçevesinde Alevi Bektaşilerin görüş ve düşünceleri” konulu toplantıda, Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıf temsilcileri görüş ve düşüncelerini paylaştılar.Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.