ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.08.11 07:15 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ETKİNLİKLERİN İKİNCİ GÜNÜNDE SAAT 10.00 DA "TÜRKİYE’DE DEPREM GERÇEĞİ” KONFERANSI VE 14.00 DA “ALEVİ BEKTAŞİ ŞİİR VE MÜZİĞİNDE ENEL HAK ANLAYIŞI” KONULU PANEL DÜZENLENDİ. SAAT 19.00 DA İSE, “SENİ ANLATABİLMEK SENİ" ADLI OYUN SAHNELENDİ.


"TÜRKİYE’DE DEPREM GERÇEĞİ” KONFERANSI

 

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda "Türkiye’de Deprem Gerçeği” adlı bir konferans düzenlendi. AKUT Arama Kurtarma derneği tarafından hazırlanan konferansta, kısaca AKUT’un tarihçesi ve misyonu anlatılarak, deprem, sel ve yangın gibi afetler sırasında, öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenlere ilişkin bilgiler sunuldu.

 

 

“ALEVİ BEKTAŞİ ŞİİR VE MÜZİĞİNDE ENEL HAK ANLAYIŞI” KONULU PANEL

 

Hacı bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda saat 14.00 da “Alevi Bektaşi Şiir ve Müziğinde Enel Hak Anlayışı" konulu panel düzenlendi. Gazeteci-Yazar Miyase İlknur’un yönettiği panelin katılımcıları Araştırmacı-Yazar Dursun Gümüşoğlu, Sanatçı Hasan Yükselir ve Bektaşi Babası Faysal İlhan idi. Panelistler konuya ilişkin düşüncelerini sohbet havasında paylaştılar. Hasan Yükselir’in konuya ilişkin müziklerden verdiği örnekleri video gösterimi olarak sunması panele ayrı bir renk kattı.SENİ ANLATABİLMEK SENİ (ATATÜRK AYDINLANMACILIĞI) ADLI OYUN

 

17 Ağustos 2011 tarihinde saat 18.00 da Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde Atatürk Aydınlanmacığılığının anlatıldığı “Seni Anlatabilmek Seni” adlı oyun sahnelendi. Dursun Özden tarafından yazılan ve Gürsel Fırat’ın derlediği ve oynadığı oyun büyük bir ilgi ile izlendi.

 

 

GECE KONSERİ

 

Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 17.08.2011 tarihinde saat 19.00 da başlayacak konser programı ise şu sanatçıların katılımı ile gerçekleşecek: Erzurum Şenkaya Yoğurtçular Köyü Semah Ekibi, Hasan PAPUR, Berrin SULARİ, Hasan YÜKSELİR, Zeynep KARABABA, Gülseren KILIÇ, Binay KOÇAK ve Gülperi ÖZTÜRK.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.