ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.11 18:20 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİNDE SAAT 14.00 DA, "ARİFLER HEM ARIDIR HEM ARITICI” KONULU PANEL DÜZENLENDİ. SAAT 19.00 DA İSE, “SİMURG” (Sivas Katliamının Belgesel Oyunu) ADLI OYUN SAHNELENDİ.


ARİFLER HEM ARIDIR HEM ARITICI" KONULU PANEL

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda "Arifler Hem Arıdır, Hem Arıtıcı" konulu panel düzenlendi. Av. Şakir Keçeli’nin yönettiği panelin katılımcıları Almanya Münih Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Özgür Savaşçı, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Giyasettin Aytaç, Araştırmacı-Yazar Hıdır Temel, Araştırmacı-Yazar Kazım Balaban idi. Katılımcılar, konu hakkında düşüncelerini paylaştıkları toplantı bitiminde izleyicilerin sorularını yanıtladı.SİMURG (Sivas Katliamının Belgesel Oyunu)

2006 ve 2007 Yılı Etkinliklerinde de sahneye konulan ve büyük beğeni toplayan SİMURG (Sivas Katliamının Belgesel Oyunu), bu seneki etkinlikler kapsamında 16 Ağustos 2011 tarihinde saat 19.00 da Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde bir kez daha sahnelendi.

Serkan DOĞAN, ailesi ile birlikte Dikmen’de (Ankara) yaşamlarını sürdürürken, kendi kendine ve ustalarını izleyerek saz öğrenmişti. Pir Sultan Abdal Derneğinde ‘Semah dönmeyi’ öğrenmiş, aynı zamanda Erol TOY’un kaleme aldığı “Pir Sultan” adlı oyunda “Ali Baba” rolünü oynuyordu. Saz çalmak, türkü söylemek, semah dönmek, “Pirine gül atan Ali Baba” rolünü oynamak için Sivas’a gitmişti. 2 Temmuz 1993 de “Kerbela’dan” daha beter bir vahşeti yaşadı. Serkan DOĞAN’da Madımak Yangınında şehit olanlar arasındaydı.

Abisi Serdar DOĞAN “Madımak Yangınına” tanık oldu. Hatta öldü sanılarak morga kaldırılmıştı. Ortalama vicdana sahip her insanın utanç duyduğu Sivas katliamından belki de şans eseri kurtulan Serdar DOĞAN, daha sonra 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro – Yazarlık Bölümünden mezun oldu. Madımak Otelinde yaşanan vahşeti abartısız ama çarpıcı bir dille kaleme aldığı SİMURG (Sivas Katliamının Belgesel Oyunu), büyük bir ilgi ile izlendi.

 

 

GECE KONSERİ

Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 16.08.2011 tarihinde saat 19.00 da başlayacak konser programı ise şu sanatçıların katılımı ile gerçekleşecek: Kayseri Hacı Bektaş Veli Kültürünü Yaşatma Vakfı ve Derneği Semah Ekibi, Ankara Pir Sultan Abdal Derneği Semah Ekibi, Ali TURABİOĞLU, Adem ASLANDOĞAN, Ali MAHZUNİ, Cangül ÖZTÜRK, Yusuf GÜL, Barış KOCAOĞLU, Musa EROĞLU, Kazım KALAYCI.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.