ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
19.06.11 19:38 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

İLHAN SELÇUK ÖLÜMÜNÜN BİRİNCİ YILDÖNÜMÜNDE, HACIBEKTAŞ’TA MEZARI BAŞINDA YAPILAN TÖRENLE ANILDI.


85 Yaşında iken 21 Haziran 2010 tarihinde yaşama veda eden ve vasiyetine uygun olarak 24 Haziran 2010 tarihinde Hacıbektaş’ta toprağa verilen İlhan Selçuk, ölümünün birinci yıldönümünde Hacıbektaş’ta yapılan törenle anıldı.

 

İlhan Selçuk‘u anma töreni, 19 Haziran 2011 tarihinde İlhan Selçuk’un Çilehane’deki mezarı başında saat 13.30’da saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunu takiben, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç ve Turhan Selçuk’un kızı Aslı Selçuk, yaptıkları konuşmalarla duygu ve düşüncelerini paylaştılar. İz Bırakan Aydınlar Mezarlığındaki anma töreni, İlhan Selçuk ve hemen yanında yatan Turhan SELÇUK’un mezarlarına çiçek bırakılması ve saygı geçişi ile sona erdi.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezindeki anma programı saat 14.30 da, İlhan Selçuk’un yaşamını konu alan ve Miyase İlknur tarafından hazırlanmış olan belgesel gösterimi ile başladı. Etkinliğe katılan Sabahat Akkiraz’ın, İlhan Selçuk’un beğendiği iki  türküyü seslendirilmesini takiben bir de panel düzenlendi. Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu tarafından yönetilen panelin konukları Muzaffer İlhan Erdost, Orhan Erinç ve Miyase İlknur, İlhan Selçuk’un kişiliği ve gazeteci kimliğine ilişkin düşüncelerini ve anılarını paylaştıklar.

Anma programı, İlhan Selçuk’un sevdiği türkülerinde okunduğu, Hasan Yükseler konseri ile sona erdi.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.