ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
19.05.11 19:51 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI, HACIBEKTAŞ'TA COŞKU İLE KUTLANDI.


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Hacıbektaş'ta coşku ile kutlandı. Resmi tören kapsamında saat 09.00 da, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Hacıbektaş Lisesi bahçesindeki kutlamalar saat 10.00 da İlçe Kaymakamı Mustafa ELDİVAN, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Zekeriya ERDEM ve Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU'nun  öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇİFTÇİLER ve öğrencileri temsilen bir öğrencinin, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapmalarını takiben öğrenciler tarafından şiirler okundu. Öğrencilerce gerçekleştirilen resmi geçit törenini takiben Kız Meslek Lisesi ve Hacıbektaş Lisesi öğrencilerince gerçekleştirilen sportif gösteriler, Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki halk oyunları ekibinin sergilediği halk oyunları, bayram kutlamalarını izleyen vatandaşlarca ilgiyle izlendi.

Kapadokya bölgesindeki turizmin gözdesi olan balon turlarını temsilen bir uçan balonun, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamasının yapıldığı alanda bulunması, özellikle çocukların büyük ilgisini çekerek, kutlamaya ayrı bir renk kattı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kutlama programı, öğrencilerin sportif gösterileri ile sona erdi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saat 19.30 da başlayan ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen bir de ‘Gençlik Şöleni’ düzenlendi.

 Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.