ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
22.12.10 19:36 zaman: 10 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN 22 ARALIK 1919 TARİHİNDE HACIBEKTAŞ'A GELİŞİNİN 91. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI.


 

Mustafa Kemal Atatürk'ün 22 Aralık 1919 tarihinde Hacıbektaş'a gelişinin 91. yıldönümü, Hacıbektaş'ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


zenlenen resmi tören programı, saat 10.00 da Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişini simgeleyen bayrak töreni gerçekleşti

rildi. Türk Bayrağı taşıyan öğrencilerin temsilcisi, "Cumhuriyetin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ilçemize geldiler" diyerek, Nevşehir Valisi Osman AYDIN'a bayrak teslim etti.

Atatürk'ün Hacıbektaş'ı ziyaretinde ağırlandığı ve müze haline getirilen Atatürk Evinin ziyaret edilmesinin ardından, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezininde düzenlenen toplantıda, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU, Hacıbektaş Kaymakamı Mustafa ELDİVAN ve Nevşehir Valisi Osman AYDIN günün anlam ve öneminini belirten konuşma yaptılar. Konuşmaları takiben, Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişinin 91.yıldönümü kapsamında düzenlenen "Atatürk Koşusu"nda dereceye giren atletlere ödülleri verildi. Toplantı, Kültür Bakanlığı Semah Ekibinin gösterisi ile son buldu.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde, Atatürk resimlerinden oluşan bir de resim sergisi açıldı.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.