ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
20.11.08 21:39 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

TİYATRO BİRİKİM'İN SAHNELEDİĞİ 'GÜNÜN ADAMI' OYUNU, 20.11.2008 TARİHİNDE GÜNDÜZ ÖĞRENCİLERCE, AKŞAM YETİŞKİNLERCE BEĞENİ İLE İZLENDİ.


TİYATRO BİRİKİM'İN SAHNELEDİĞİ 'GÜNÜN ADAMI' OYUNU, 20.11.2008 TARİHİNDE GÜNDÜZ ÖĞRENCİLERCE, AKŞAM YETİŞKİNLERCE BEĞENİ İLE İZLENDİ.Eğitim-Sen Hacıbektaş Temsilciliği, Tiyatro Birikim'in sahnelediği 'Günün Adamı' oyununu Hacıbektaş'lılarla buluşturdu.

20.11.2008 Tarihinde Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde gündüz öğrenciler için sahneye konan oyun, akşam saat 19.00'da yetişkinler için sahnelendi. Oyun ilgi ve beğeni ile izlendi.

'Tiyatro Birikim' topluluğu tarafından sahnelenen 'Günün Adamı' adlı oyun, Haldun TANER'in 20 yıl önce yazdığı ilk oyun. Oyun H.Sevim IŞIK tarafından yönetiliyor. Oyunda bir bilim adamının, çoğumuzun 'siyaset' yapıldığını zannettiğimiz 'alana' girmesine/girmemesine dair karar verme süreci ve yaşadığı kabus ironik bir dille anlatılıyor. 20 Yıl önce yazılmış öyküde anlatılanların, 20 yıl sonrası ile ne kadar çok benzeştiğini görüyoruz öyküde.

 

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.