ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
30.10.08 18:15 zaman: 16 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

KARACA AHMET SULTAN KÜLTÜRÜNÜ TANITMA DAYANIŞMA ve TÜRBESİNİ ONARTMA DERNEĞİ TARAFINDAN HACIBEKTAŞ'TA YAPTIRILAN "CEM VE MİHMAN EVİ" TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.


Karaca Ahmet Sultan Kültürünü Tanıtma Dayanışma ve Türbesini Onartma Derneği tarafından Hacıbektaş'ta yaptırılan 'Cem ve Mihman Evi' 29 Ekim 2008 tarihinde yapılan törenle hizmete açıldı.

Hacıbektaş'taki konaklama olanaklarındaki sıkıntılar dikkate alınarak, Karaca Ahmet Sultan Kültürünü Tanıtma Dayanışma ve Türbesini Onartma Derneği'nin öncelikle kendi ihtiyaçlarına cevap verecek; sonrasında Hacıbektaş'ı ziyaret edeceklerin ihtiyaçlarının karşılanmasına açık tutulacak "Cem ve Mihman' evinin hizmete girişi nedeniyle tören düzenlendi.

Karaca Ahmet Sultan Kültürünü Tanıtma Dayanışma ve Türbesini Onartma Derneği Başkanı Muharrem ERCAN törende yaptığı konuşmasında; Hacıbektaş'ı ziyaretlerinde, konaklama konusunda yaşadıkları sıkıntılı duruma son vermeye yönelik projelerine destek verenlere teşekkür etti.

Açılışı gerçekleştirilen "Karaca Ahmet Sultan Dergahı Cem ve Mihman Evi" nin, 310 kişiye konaklama imkanı sunduğu ifade edildi.

 


Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU ve Hacıbektaş Kaymakamı Mustafa ELDİVAN'ın da konuşma yaptığı törene, Hacıbektaş eski belediye başkanları Nafiz ÜNLÜYURT ve Mustafa ÖZCİVAN, CHP Hacıbektaş İlçe Başkanı Bayram AYVAZOĞLU, Eğitim-Sen Hacıbektaş temsilcisi Ali KAİM, Suluca Karahöyük Gazetesi Sahibi Naci ÖZÇELİK, İlçe Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte İstanbul'dan ve Hacıbektaş'tan çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Lokma dağıtımı sonrasında, öğleden sonra Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde, sanatçılar Tuncay BALCI ve Telli KILIÇ'ın katıldığı konser düzenlendi. Akşam yapılan 'Cem' ile açılış töreni etkinlikleri sona erdi.

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.