ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
06.12.07 22:48 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

"Merhaba Sanat Tiyatrosu", TUNCER CÜCENOĞLU'NUN "Çıkmaz Sokak" ADLI ESERİNİ HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİNDE SERGİLEDİ.


Merhaba Sanat Tiyatrosu' nun sahneye koyduğu, Tuncer CÜCENOĞLU'nun 'Çıkmaz Sokak' adlı oyunu, Eğitim-Sen Hacıbektaş Temsilciliğinin organizyonu ile, 06.12.2007 tarihinde saat 19.00 da Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde sahnelendi.

Yönetmenliğini Ramazan VELİECEOĞLU'nun üstlendiği oyunda Mehmet S. ÇAĞLAR, Hale ÜZELSANCAK, Burcu Ebru ÖZDEMİR oynuyor. Oyun büyük ilgi gördü ve beğeni ile izlendi.

Eserlerinde toplumsal sorunlara öncelik tanıyan Tuncer CÜCENOĞLU'nun 'Çıkmaz Sokak' adlı oyunu, kendi çağına tanıklık yapmakta ve aynı zamanda bu dönemi sorgulamaktadır.

Baskıcı bir rejimde görev yapan işkenceci bir polisin, işkence yaptığı kadın tarafından sorgulanmasının anlatıldığı oyunda, "şiddetin her türlüsünün, karşı şiddeti yarattığının ve çözümün gerçek demokraside aranması gerektiğinin" altı çizilmeye çalışılmaktadır. Bugüne kadar 7 dile çevrilerek yayınlanmış olan oyunda, "işkence görenin, işkenceciye işkence uygulamasının, insani bir davranış olup olmadığı" sorusuna cevap aranmaktadır. Oyunla, işkenceye karşı etkin bir tavır geliştirecek bilinç yaratılmak istenmektedir.

Eğitim-Sen Hacıbektaş Temsilciliği adına Ali KAİM, oyun bitiminde oyunculara çiçek taktim ederek teşekkür etmiştir.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.