ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
10.11.07 18:46 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ÖLÜMÜNÜN 69.YILDÖNÜMÜNDE, TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ HACIBEKTAŞ'TA DA SAYGIYLA ANDIK.


Özlem, saygı, sevgi, şükran duygularının harmanlandığı bir 10 Kasım'da daha, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü andık, ölümünün 69.yıldönümünde.

Cumhuriyeti kuran ve bizlere emanet eden Ata'mız, tüm yurtta olduğu gibi Hacıbektaş'ta da törenle anıldı. Kamu Kurumları, Siyasi Parti ve Dernek temsilcilerinin, Belediye Meydanındaki Atatürk heykeline  çelenk koymaları ile başladı tören. Saat 9.05 de yapılan iki dakikalık saygı duruşunu takiben İstiklal Marşı okundu.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Salonunda saat 9.00 da düzenlenen anma programı, Atatürk'ün kendi sesinden "10.Yıl Nutku" nun dinlettirildiği slayt gösterisi ile başladı. Kız Meslek Lisesi Tarih Öğretmeni Gönül Kılıç'ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşması ve Hacıbektaş'taki okul öğrencilerince okunan şiirlerle devam etti program. Dış Basın ve dünyada, Mustafa Kemal Atatürk'e ilişkin yapılan değerlendirmeler aktarıldı, programı izleyenlere.

 

Hacı Bektaş Veli İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı, Atatürk konulu müzikli gösteri ilgiyle izlendi. Cumhuriyet İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Fatih AYDEMİR'in, Atatürk'ün Laikllik anlayışına ilişkin konuşması ile program sona erdi.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.