ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
06.11.07 20:10 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

"KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİN DESTEKLENMESİ PROJESİ" KAPSAMINDA AÇILACAK "İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ" İÇİN, HACIBEKTAŞ SANAYİ SİTESİNDEKİ BİNALARIN ONARIMINA BAŞLANDI.


Türkiye ve Avrupa Birliği arasında yapılan anlaşmalar kapsamında , kısa adı İŞGEM olan "İş Geliştirme Merkezi" nin kurulacağı, Hacıbektaş Sanayi Sitesindeki binaların onarımına başlandı.

Hacıbektaş Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin %50 hisse, Hacıbektaş Belediye Başkanlığının %20 hisse, Hacı Bektaş Veli Kültür ve Araştırma Vakfı'nın %10 hisse, Hacıbektaş Kültür ve Turizm Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneğinin %10 hisse, Hacıbektaş Küçük Sanayi Yaptırma Kooperatifinin %10 hisse ile ortak olacağı "Hacıbektaş İŞGEM A.Ş." adı altında bir şirket kurulması planlanarak, "Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Projesine" 23.06.2005 tarihinde müracaat edilmişti. Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU ve Hacıbektaş Kaymakamı Elif Nur BOZKURT TANDOĞAN'ın gayretleri neticesinde yapılan müracaat uygun bulunmuş ve Kütahya, Pendik (İstanbul), Çorum'la birlikte Hacıbektaş'ta da "İş Geliştirme Merkezi" kurulmasına karar verilmişti.

Sözkonusu projenin uygulanacağı dört merkezden biri olan Hacıbektaş'ta, Sanayi Sitesindeki binaların tadilatına başlandı. Hacıbektaş Küçük Sanayi Sitesi Yaptırma Kooperatifi Yönetim Kurulunun, Sanayi Sitesi A blokta bulunan 8 adet 120 m2; B blokta bulunan 4 adet 120 m2 ve 3 adet 240 m2'lik dükkanları 2 yıl bedelsiz, 8 yıl ise rayiç bedelle olmak üzere, toplam 10 yıl süre ile kiralamayı taahhüt ettiği binalardaki tadilat işi, Celal TUNA - Tuna Müh. San. ve Tic. Ltd. Şti. Ortaklığı tarafından yürütülüyor.Tadilat işine 21.09.2007 tarihinde başlandı ve iş 30.12.2007 tarihinde teslim edilecek.

AB'nin toplam 3,5 milyon Euro destek sağladığı proje kapsamında, binaların tadilatının tamamı; makina ve ekipman alımlarının %75'i AB hibesinden karşılanacak. Makina ve ekipman alımı için kalan %25'ini ise KOSGEB'in karşılayacağı projede, öncelik "Kadın Girişimcilere" verilecek.

Projeden faydalanacak kadın girişimcilere, projenin uygulanması sürecinde makine-donanım, sekreter yönetimi ve İŞGEM danışmanlık hizmeti verilecek. Proje ile kadın girişimcilerin istihdama dahil edilmesi ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmalarının sağlanması hedeflenmektedir.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.