ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
03.10.07 22:35 zaman: 16 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

Dosteli Yardım,Eğitim ve Kültür Derneğinin "BİR DEFTER,BİR KALEM" kampanyasının, 03.10.2007 tarihindeki durağı Hacıbektaş oldu.


Dosteli Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği, okula giden ihtiyaç sahibi çocuklarımıza okul çantası, kırtasiye malzemeleri, ayakkabı, iç çamaşırı, çorap, gömlek, pantolon, kemer, kaban, okul önlüğü yardımlarında bulunmak üzere 16.09.2007 tarihinde İstanbul’dan bir tır, bir kamyon ve bir minübüsle hareket ederek; çıktıkları yolda Çorum, Tokat, Ordu, Gümüşhane, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Sivas, Adıyaman, Şanlı Urfa, Adana, Kahraman Maraş illerinin ilçe ve köylerinden geçerek, 03.10.2006 tarihinde Hacıbektaş’lılarla kucaklaştılar.

"Bir Defter, Bir Kalem" kampanyasında Su TV, YÖN Radyo ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi KADIOĞLU'nun da destekleri alınarak yola çıkılmış.

Dosteli Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği yöneticileri, geçen yıl başlatılan “Bir Defter Bir Kalem” kampanyası çerçevesinde, geçmiş yıllardaki tecrübeleri ve elde edilen veriler ışığında yerel yöneticilerle kurulan iletişim neticesinde, önceden belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım yapıldığını; Ağrı ili, Diyadin ilçesinde bir okulun onarımının gerçekleştirildiğini ve bunun yanı sıra yol güzergahlarında karşılaştıkları hasta, yoksul, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımıza nakdi ve ayni yardımlarda bulunulduğunu ifade etmişlerdir.

Sadece bu etkinlik nedeniyle 6000 Kilometre yol katettiklerini açıklayan Dosteli Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Sakine TÜKEK; sağlık hizmeti, ev temini ve tefrişi, toplu gıda ve giyim yardımları, kaliteli aile ve kaliteli toplum oluşturmak için eğitim faaliyetlerini yedi yıldır sürdürdüklerini; yarınlarımız olan çocuklarımızı teşvik ve motive etmeyi hedeflediklerini ifade etmiştir.


Atatürk İlköğretim Okulu, Hacı Bektaş Veli İlköğretim Okulu ve Hacı Bektaş Veli İlköğretim Okulu idarelerince saptanan yaklaşık 250 öğrencinin okul çantası, okul önlüğü, çeşitli giyim malzemesi ihtiyaçlarını karşılayan Dosteli Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği, “Umutsuzların umudu olmak için, hayatın güzelliklerini fark ettirmek için” “BİZ ARACI OLDUK, SİZ UMUT OLUN” diyorlar.

Dosteli Yardım, Eğitim ve Kültür Derneğine, katkılarınız ve yardım talepleriniz için, 0212 853 65 71 nolu telefon numarası ve www.dosteliyardim.org internet adresinden faydalanabilirsiniz.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.