ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
13.10.05 00:50 zaman: 17 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

Hacıbektaş Belediyesince, 05.10.2005 tarihinde, Hacıbektaş'ın sorunları, KOSGEB projesi ve kurulacak konfeksiyon fabrikasına ilişkin gelişmeler hakkında toplantı düzenledi.


Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile yapılan toplantıda, öncelikle TOKİ (Toplu Konut İdaresi) ile yürütülen 144 konutluk inşaatın başladığı vurgulanarak, TOKİ den 24 derslikli bir ilköğretim okulu ve alış-veriş yapılabilecek bir binanın yapılması için söz alındığı duyuruldu. Eğer talep olursa, tahmini maliyeti 47.000.-YTL. ye malolacak brüt 74 m2 yada 54.000.-YTL ye malolacak brüt 85 m2 lik 2 oda, 1 salondan oluşacak 100 dairelik bir proje için de söz alındığı duyuruldu. Bu proje için Belediye Başkanlığınca müracaatlar başlatılmış olup, kaç m2 lik konut yapılması yönünde Eğilim Belirleme Formu müracaat edenlerce doldurulmaktadır. Yeni projenin, yapımına başlanan 144 konutluk binaların arsası ile çadırkent arasında bulunan hazine arazisine yapımı planlanmıştır.

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Desdekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından yürütülen, Avrupa Birliğince desteklenen KADIN GİRİŞİMCİLİĞİN DESTEKLENMESİ Projesi ile ilgili gerekli çalışmaların devam ettiği açıklanmıştır. Hacıbektaş'a otel yapma projesi olan Süreyya Bektaş ve eşi Aynur Bektaş ile de görüşülerek, otel projesinin küçültülüp, Hacıbektaş'taki işsizliğe çağre olabilecek konfeksiyon projesi teklifi götürüldüğü ve bu teklifin kabul edildiği duyurulmuştur.

13 Ekim 2005 tarihli POSTA gazetesinin 11.sayfasındaki KADIN BAŞKAN GEMİCİ OLUYOR başlıklı haberde, Türk hazır giyimcilerinin ve Hey Tekstil'in başkanı Aynur Bektaş'ın gemi alarak turist taşıma, feribot çalıştırmayı düşündükleri bildiriliyor. Memleketi olan Çankırı Çerkeş'in, açılan konfeksiyon fabrikası ile göç almaya başladığı haberi veriliyor. Haber "HACIBEKTAŞ'A KONFEKSİYON FABRİKASI" başlığı altında şöyle devam ediyor:

Eşinin memleketi olan Hacıbektaş'a bir otel yatırımı yapmayı planladıklarını hatırlatan Aynur Bektaş, bu projeyi geçici bir süre askıya aldıklarını açıkladı. Hacı Bektaş'ta önce turizmin altyapısını oluşturacaklarını kaydeden Bektaş, bu nedenle önce bir konfeksiyon tesisi kuracaklarını söyledi. Aynur Bektaş, 12 bin metrekarelik kapalı alanda kuracakları tesisin 2006 yılı içinde üretime başlayacağını belirterek, "Bu fabrikada yüzlerce kişiye istihdam olanağı sağlayacağız" diye konuştu. 13.10.2005


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.