ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: HABERLER / 

Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.
20.08.06 20:33
Anma Etkinlikleri 19.08.2006 tarihindeki "Kuvayi Milliye Destanı" gösterisi ve "Gece Konseri"nin ardından, 20.08.2006 tarihinde Dedebağ'da düzenlenen piknik ile sona erdi.

"Kuvayi Milliye Destanı"Hacı Bektaş Veli'yi Anma Etkinlikleri kapsamında, "Genç Aydınlar" oyuncuları, 19.08.2006 tarihinde Nazım Hikmet RAN'ın "Kuvayi Milliye Destanı" nı sahnelediler. "Genç Aydınlar" gurubu, Hacıbektaşlı olan Safiye AYDOĞMUŞ, Fikri Ahmet GÖK, Döndü KELEŞ, Selin ZENGİN, Erdem EROĞLU, Ceyda...(daha)


18.08.06 22:51
Anma Etkinliklerinin üçüncü günü panel, tiyatro, ozanlar geçidi-semah-atışma ve gece konseri ile devam etti. "SİMURG (Sivas Katliamının Belgesel Oyunu)" na ilgi büyüktü.

"Hacı Bektaş Veli Düsüncesinde Barış, Sevgi ve Hoşgörü” Paneli.Hacı Bektaş Veli'yi Anma Etkinliklerinin 3.gününde, "Hacı Bektaş Veli Düsüncesinde Barış, Sevgi ve Hoşgörü” konulu panele Araştırmacı, Yazar Lütfü KALELİ Panel Yöneticisi olarak katıldı. Panele konuşmacı olarak, Münih Üniversitesinden Doç. Dr. Özgür...(daha)


17.08.06 22:06
Gazeteci-Yazar İlhan Selçuk'un açılış konuşmasını yaptığı "Bilimsel Devrim ve Kemalizm" konulu panele ilgi büyüktü.

Hacı Bektaş Veli'yi anma etkinliklerinin ikinci gününde düzenlenen "Bilimsel Devrim ve Kemalizim" konulu panelin açılış konuşması gazeteci-yazar İlhan SELÇUK tarafından yapıldı. İlhan Selçuk, "Düşünebilmenin öğrenilmesinin aydınlanmayı yaratacağını, doğmatik düşünceden kurtulup düşünmeyi öğrenmenin aydınlanmayı...(daha)


17.08.06 09:52
Anma Etkinleri kapsamında Kültür Merkezinde açılan resim, heykel ve seramik sergileri beş gün boyunca gezilebilecektir.

Resim Heykel Seramik Sergisi(30 Sanatçıya ait eserler sergilenmektedir.)Koordine ve Düzenleme: Işık ÇUHACIOĞLU30 Sanatçının eserlerine yer verilen, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Sergi Salonundaki Resim Heykel Seramik Sergisinin koordine ve düzenlemesi, Işık ÇUHACIOĞLU tarafından gerçekleştirilmiştir. Dört yıldır Etkinliklerde...(daha)


16.08.06 22:53
Hey Tekstil'in Hacıbektaş'taki Fabrikası, 16.08.2006 tarihinde yapılan açılış töreniyle hizmete girdi.

Hey Tekstil, Anadolu'daki ilk yatırımı olan Çankırı Çerkeş tesisini 2005 yılında faaliyete geçirmesinin ardından bir yıl sonra, ikinci yatırımı olan Nevşehir Hacıbektaş Fabrikası'nın açılışını yaptı.

 

Hazır giyimde İstanbul'un "Moda Merkezi" olarak konumlanması, Anadolu'nun ise "Üretim Merkezi" olması anlayışından yola çıkılarak hayata geçirilen...(daha)


16.08.06 17:43
Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinlikleri Bakan, Milletvekili, Parti temsilcileri, Belediye Başkanları ile yurtiçi ve yurtdışından gelen vatandaşların katıldığı "Açılış Töreniyle" başladı.

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinlikleri Açılış Töreniyle başladı. Törene, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un yanı sıra, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, Hacıbektaş'ın kardeş şehri olan...(daha)


15.08.06 20:11
Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri Başlıyor.

43.Ulusal, 17.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri yarın saat 10.00 da Cumhuriyet Meydanında yapılacak resmi tören ile başlayacak.Tören programı gereğince bugün saat 16.00 da,  Hacıbektaş Gönüllüleri ve halkında yoğun katılımı ile Atatürk anıtına çelenk konularak, saygı duruşunu takiben İstiklal Marşı...(daha)


15.08.06 19:56
Gelsenkirchen'de yaşayan Hacıbektaş'lılarca kurulan dernek, Hacıbektaş Belediyesince başlatılan "yangın söndürme aracı alımı için yardım kampanyası" na destek olarak katkıda bulunmuştur.

Hacıbektaş Belediyesince, çıkabilecek bir yangına mevcut imkanlarla etkin bir şekilde müdahale şansının olmadığı saptanarak,   yangın söndürme aracı alımı için yardım kampanyası başlatılmıştır.Gelsenkirchen'de yaşayan Hacıbektaş'lılarca kurulan dernek, bu kampanyanın amacına ulaşmasına katkıda bulunmak amacı...(daha)


02.07.06 20:03
Hacıbektaş Belediyesi tarafından, Çilehane'deki "Ozanlar Anıtı" önünde düzenlenen etkinlikle, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sıvas'da, Madımak Otelde yaşanan katliam kınanarak, kaybettiğimiz 35 canımız anıldı.

Hacıbektaş Belediyesince düzenlenen anma etkinliği, 2 Temmuz 1993 tarihinde katledilen  35 canın  anısına yaptırılan Çilehane'deki "Ozanlar Anıtı" önünde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Sivas'ta katledilen insanlarımızın adları okunarak, anıt önüne çiçek bırakıldı.Belediye Başkanı...(daha)


01.07.06 22:45
Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğince, 60.Yıl Spor Salonunda "Madımak Müze Olsun" talepli, "Sivas Şehitlerini Anma Etkinliği" gerçekleştirildi.

2 Temmuz 1993 tarihinde,  Sivas'ta gerçekleştirilen Pir Sultan Abdal Şenliklerine katılan 35 insanın yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan "vahşetin" kınandığı; yaşanan bu "vahşet"  karşısındaki duyarsızlıkların protesto edildiği etkinlik 60.Yıl Spor Salonunda gerçekleştirildi.Anma etkinliği, saygı duruşunun...(daha)